ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6227456
*
nr 622 7456
Spegel
Rokokostil, höjd: 125
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 18:10:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 15:48:09
1
Vinnande bud
30/1 17:44:20
2
500 kr
30/1 17:45:43
2
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 622 7456
Spegel
Rokokostil, höjd: 125
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/1 15:48:09 | 1 | Vinnande bud |
| 30/1 17:44:20 | 2 | 500 kr |
| 30/1 17:45:43 | 2 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



